این مشکل، به التهاب لثه و استخوانهای اطراف ایمپلنت باز میگردد که اغلب به علت وارد آوردن نیروی بیش از حد در موقع گاز زدن یا عفونتهای باکتریایی ایجاد میشود. سیگار کشیدن علاوه بر این که باعث آسیبدیدگی ایمپلنتها میشود بلکه برای دندان مصنوعیهای معمولی نیز مشکل ایجاد میکند. چرا که روی لثهها را میپوشاند و حالت طبیعی برای آنها ایجاد میکند. بعد از این که عمل ایمپلنت دندان انجام و دندان جدید روی لثه کاشته شد، باید برای عدم ایجاد مشکل در ایمپلنت، موارد زیر رعایت شود. آنها همچنین برای پر کردن بخشی از بافت لثه نیز کاربرد دارند. ایمپلنتها انواع بسیار مختلفی دارند. امور مراقبت از انواع کاشت دندان در منزل شامل مسواک زدن و استفاده از نخ دندان برای زدودن بقایای مواد غذایی و پلاک دندانها، میشود. با استفاده از دندان مصنوعی باید از مواد غذایی سفت یا چسبناک پرهیز کرد. آگاهی از مزیتها و معایب هر روش از دیگر راهکارهایی است که میتواند به شما در انتخاب صحیح بین دندان مصنوعی و پروتز کمک کند. بسته به میزان مراقبت صحیح عمر هزینه ایمپلنت دندان افزایش می یابد. ۷. طول عمر آنها بسیار زیاد است و سالها قابل مصرف خواهند بود. Th is w as generated by GSA​ Content Generator Demoversion !

ایمپلنت دندان

در تمیز کردن آنها نیز باید دقت بسیاری خرج کرد؛ چرا که احتمال گیر افتادن مواد غذایی بین آنها زیاد است. این مورد آخر در مورد لمینت دندان و کامپوزیت هم همین است یعنی لمینت که کاری لابراتواری میباشد در برخی مطب های بالای شهر تا دوبرابر قیمت گذاری میشود ولی با همان کیفیت کار و مواد اولیه. برای مکانهایی که دندانی ندارند ولی از استخوان فک مناسبی برخوردار نیستند، به عمل پیوند استخوان نیاز است که بروی استخوان فک کنونی قرار داده میشود (پیوند استخوان انله). ولی در بیشتر مواقع از لحاظ کیفیتی تفاوت زیادی بین آنها نمی باشد. موردی که باعث تفاوت برندهای مختلف کامپوزیت شده بیشتر مهارت و تکنیک دندانپزشک می باشد. دندان مصنوعی و بریج از جمله راه حل های قدیمی بودند که سالیان سال برای برطرف نمودن مشکل بی دندانی به کار می رفتند و در علم نوین امروزی ایمپلنت های دندانی از جمله ابزارهایی هستند که بیشتر از سایر روش ها مورد استفاده و رضایت بیماران قرار گرفته است. با تراش دندانهای مجاور کم کم آنها نیز مستعد پوسیدگی می شوند و در طول چندین سال یک یا چند عدد از دندانهای پایه از بین می روند و طول ناحیه بی دندانی بلندتر می شود و همچنین در طول زمان استخوان ناحیه بی دندانی نیز تحلیل می رود.

یک پایه ایمپلنت حدود 3 میلی متر فضا نیاز دارد که باید از طرفین هم به اندازه 1.5 میلی متر از ریشه های مجاور فاصله داشته باشد. به طوری که موقع حرف زدن، جوییدن غذا و همچنن انجاکم کارهای روزانه ایمپلنت را محکم نگه داشته و از آن پشتیبانی لازم را بکند. این گاز باید برای حداقل دو ساعت در دهان نگه داشته شود. در سایت دکتر سزاوار میتوانید راهنمای جامعی در مورد تفاوتهای این دو روش ارائه شده است. در این قسمت به چند تفاوت مهم بین این دو روش بازسازی دندان اشاره میکنیم. در روش کاشت تک مرحله ای پس از چند ماه روکش بر روی ایمپلنت قبلا گذاشته شده، قرار می گیرد. همچنین لمینت یکی دیگر از روش های زیباسازی دندان های جلو است که می تواند ظاهر دندان های جلو را مرتب و رنگ آن را زیباتر کند. اما ما معمولا از ایمپلنت هایی با جنس تیتانیوم استفاده میکنیم. معمولا از پایه با پیچهای تیتانیوم یا خیلی نادر زیرکونیا در داخل استخوان فک استفاده میکنند. یکی از این تکنولوژی های پیشرفته استفاده از ایمپلنت دندان است.

یا فیکسچر در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده میشود.

ایمپلنتهای دندانی یکی از رایجترین انواع ایمپلنت هستند که اولین بار در سال ۱۹۶۵ مورد استفاده قرار گرفتند. استفاده از این نوع پروتز برای افرادی که لثههای سالمی ندارند، کمک میکند. TRANSOSTEAL: که از میان استخوان فک عبور میکند. دندان پزشک همچنین از دهان شما عکس میگیرد یا قالب دندان شما را تهیه میکند تا یک برنامه درمان تخصصی را برای شما طراحی نماید. اگر فردی دندان خود را از دست بدهد ایمپلنت دندان یا فیکسچر در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده میشود. به همین دلیل احتمال جابجایی آن وجود دارد که در نهایت منجر به احساس ناراحتی در بیمار میشود. این مشکل در صورتی که بدون درمان رها شود میتواند به از دست رفتن ایمپلنت منجر شود. دندان مصنوعی نمیتواند از استخوان فک حمایت کند. این موضوع در انتخاب بین دندان مصنوعی و ایمپلنت نقش مهمی دارد. این موضوع اثرات سوء جسمی و روانی بسیاری دارد.